Hatósági és hatósági jellegű, valamint egyéb bejelentés köteles képzések szervezésére
Az Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) rendelkezései alkalmazandók a BK-Learning Investment Kft. (székhely: 7633 Pécs, Pollack Mihály utca 14/A 2.em. 6.a.; Cg.:02-09-086746; adószáma: 27857159-1-02; Bankszámla szám: 11731018-21467523; Felnőttképzési engedélyszám: E/2022/000091, Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2022/000729 mint Felnőttképző (továbbiakban: ,,Felnőttképző”) és
a Felnőttképző által szervezett képzésen ténylegesen részt vevő természetes személy / személyek (továbbiakban: ,,Képzésben résztvevő”)
továbbá a képzést megrendelő és annak költségeit viselő, személy/ szervezet (továbbiakban: ,,Költségviselő”), aki a Képzésben résztvevő személytől eltérő személy/ szervezet, a továbbiakban együtt, mint szerződő Felek között létrejött jogviszonyra, melynek keretében a Képzésben résztvevő és Felnőttképző között felnőttképzési szerződés, míg a Költségviselő és Felnőttképző között pedig szolgáltatási szerződés jön létre.
Az Általános Szerződési Feltételekben meghatározott szabályok alkalmazandóak a felnőttképzési jogviszony és a szolgáltatási jogviszony létrejöttére és megszűntetésére, továbbá a szerződésben részes felek – így a Felnőttképző, Képzésben résztvevő és Költségviselő – jogaira és kötelezettségeire.
Felnőttképzési szerződés részét képezi a Jelentkezési lap, valamint jelen ÁSZF (továbbiakban együtt: Felnőttképzési szerződés), így ezen dokumentumok egymással elválaszthatatlan egységet képeznek. Amennyiben a Képzésben résztvevő nem a képzés költségviselője, úgy a Felnőttképző és a Képzés költségviselője között szolgáltatási szerződés (továbbiakban: Szolgáltatási szerződés) jön létre, azonban ebben az esetben is meg kell kötni a felnőttképzési szerződést a Képzésben résztvevővel.
Jelen ÁSZF I. Része tartalmazza a Képzésben résztvevő és Felnőttképző között felnőttképzési szerződésre vonatkozó szerződési feltételeket, a II. Rész pedig a Felnőttképző és Költségviselő közötti jogviszonyra alkalmazandó szerződési feltételeket.
Jelen ÁSZF alkalmazásának célja, hogy meghatározza a Felnőttképzési szerződés létrejöttének, megszegésének, megszűnésének feltételeit, továbbá, hogy meghatározza a Szerződő felek jogait és kötelezettségeit.
A) Szerződés létrejötte, jelentkezés a tanfolyamra
- A szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre.
- A Képzésben résztvevő személlyel felnőttképzési szerződést kell kötni. A felnőttképzési jogviszony a Felnőttképző és a Képzésben résztvevő között jön létre a felnőttképzési szerződés alapján.
- A Képzésben résztvevő a képzésre személyesen, postai úton vagy e-mail-en keresztül jelentkezhet:
– Képzésben résztvevő jogosult a jelentkezési lapot postai úton megküldeni a képző részére. Ebben az esetben a képző csak a hiánytalanul kitöltött jelentkezési lapot fogadja el.
– Képzésben résztvevő jogosult a Jelentkezési lapot, a Jelentkezési lapon megjelölt e-mail címre történő megküldésével is benyújtani. A Jelentkezési lap egy eredeti példányát a Képzésben résztvevő köteles – postai úton vagy személyesen – eljuttatni a képzőhöz. Képző csak a hiánytalanul kitöltött jelentkezési lapot fogadja el.
- Felnőttképző a Jelentkezési lap átvételét követő 3 munkanapon belül visszaigazolást küld a Képzésben résztvevőnek. Felnőttképző nem köteles visszaigazolást küldeni a személyesen benyújtott jelentkezés esetén.
- Felnőttképző a képzésben való részvétel feltételeit az adott képzésre vonatkozó jogszabály előírásainak megfelelően köteles meghatározni. Felnőttképző jogosult elutasítani azon résztvevők képzésre történő jelentkezését, akik nem felelnek meg a képzésben való részvételhez szükséges jogszabályi feltételeknek, például nem rendelkeznek a képzés előfeltételét képező, megfelelő szakmai képzettséggel.
- A Felnőttképző, az Fktv. 21.§-ban foglalt nyilvántartás-vezetési kötelezettségére tekintettel kötelezheti a Képzésben résztvevőt a Jelentkezési lap kitöltésére. Amennyiben a képzés jogszabály által meghatározott bemeneti feltételhez kötött, abban az esetben a szakmai végzettséget igazoló bizonyítvány bemutatására is kötelezheti. Ezen adatokat a Felnőttképző továbbítja a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerbe. A Képzésben résztvevőnek lehetősége van megtiltani a személyazonosító adatainak továbbítását a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerbe. Az adattovábbítás megtiltásáról a tanfolyamra történő jelentkezéskor, űrlapon nyilatkozhatnak. Amennyiben a Képzésben résztvevő megtiltja adatai továbbítását, úgy a Felnőttképzőnek nem áll módjában kiállítani a képzés elvégzését igazoló tanúsítványt.
B) A Felnőttképzési szerződés tárgya
- A felnőttképzési jogviszony felnőttképzési szerződés alapján szervezett oktatás és képzés nyújtására irányuló szolgáltatásra, illetve felnőttképzési tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatásra és abban való részvételre a felnőttképző és a képzésben részt vevő személy között létrejött viszony.
- Képzésben résztvevő a felnőttképzési szerződés alapján részt vesz a Felnőttképző által szervezett és lebonyolításra kerülő – a Felnőttképzésről szóló 2013. évi. LXXVII. tv. rendelkezései alapján – bejelentéshez kötött képzésen.
- A Felnőttképző köteles a képzést a képzési program szerint megtartani, továbbá köteles tájékoztatni a Képzésben résztvevőt a kötelezettségeiről és a képzés elvégzéséhez szükséges feltételekről.
- Felnőttképző a Képzésben résztvevők jelenlétét figyelemmel kíséri, és arról jelenléti ívet vezet.
- A BK-Learning Investment Kft. minőségi garanciát vállal az általa megtartott képzésekre, azonban a képzés eredményességére Felnőttképző nem vállal kötelezettséget, mivel a tudás elsajátítása a Képzésben résztvevő képességein múlik.
- Felnőttképző a Képzésben résztvevő rendelkezésére bocsátja a képzés ütemezését tartalmazó órarendet. A tervezett órarend – az egyes foglalkozások időpontja és helye tekintetében – módosulhat, amelyről Felnőttképző a Képzésben résztvevőt lehetőség szerint előzetesen tájékoztatja.
- Felnőttképző a Képzésben résztvevőt abban az esetben bocsátja vizsgára, ha a Képzésben résztvevő a képzésen a képzési ütemezés szerint, oktatásra alkalmas állapotban részt vesz, a megengedett hiányzás legnagyobb mértékét nem lépi túl és a személyi adataiban bekövetkező változásokról a Felnőttképzőt haladéktalanul tájékoztatja. A vizsgára bocsátás további feltétele, hogy a Képzésben résztvevő, a képzésre vonatkozó jogszabályban meghatározott okiratokat és igazolásokat (pl.: bizonyítvány-másolat, szakmai és munkaköri alkalmassági vélemény) a Felnőttképző részére átadja.
C) A képzési díj megfizetése, a díjfizetés elmulasztásának következményei
- Felnőttképzőt a felnőttképzési szerződésben meghatározott feladatok elvégzéséért képzési díj illeti meg.
- Felnőttképző a képzési díjat egy összegben köteles meghatározni a felnőttképzési szerződésben, továbbá a felnőttképzési szerződésben feltüntetett képzési díjon felül más jogcímen további díjat vagy költséget nem állapíthat meg a Képzésben résztvevő személy terhére.
- Amennyiben a Képzésben résztvevő egyben a képzés költségviselője is, a teljes képzési díjat a Képző által kiállított számla kézhezvételétől számított 15 napon belül köteles a Képző részére a számlában megjelölt módon és számlaszámra megfizetni. Felnőttképző a számlát a Képzésben résztvevő által megadott információk alapján állítja ki. A számla módosítására – a Képzésben résztvevő igényeinek utólagos megváltozása miatt – a kiállítást követően nincs lehetőség. A Képzésben résztvevő fizetési késedelme esetén,
- a) amennyiben a késedelem a tanfolyam kezdete előtt bekövetkezett, a Felnőttképző jogosult jelen szerződéstől elállni és a Képzésben résztvevő beiskolázását megtagadni;
- b) amennyiben a Felnőttképző a szerződéstől nem állt el, vagy pedig a késedelem a tanfolyam kezdetét követően állt be, Felnőttképző a késedelemmel érintett összeg vonatkozásában a késedelemmel érintett időszakra a Magyar Nemzeti Bank által megállapított mindenkori jegybanki alapkamat kétszeresének megfelelő mértékű késedelmi kamatra jogosult. Amennyiben a Képzésben részt vevő a fizetési kötelezettségének a Felnőttképző írásbeli felszólításától számított 8 napon belül sem tesz eleget, a Felnőttképző jogosult a szerződést azonnali hatállyal írásban felmondani, és a Képzésben résztvevőt a képzésből kizárni. A Képzési szerződés jelen pont szerinti azonnali hatályú felmondása a Felnőttképző tanfolyami díjra való jogosultságát nem érinti;
- c) ha a Felnőttképző a Képzésben résztvevő fizetési késedelme ellenére a szerződést nem mondja fel, vagy pedig a fizetési késedelem a képzés befejezését követően áll be, a Felnőttképző a képzési díjra, valamint a késedelmi kamatra a 16.b) pont rendelkezései szerint jogosult, továbbá jogosult a Képzésben résztvevő vizsgára bocsátását, valamint az igazolások kiadását a teljes tartozás (tőke és járulékai) kiegyenlítéséig megtagadni;
- d) ha a Felnőttképző a Képzésben résztvevő fizetési késedelme ellenére a Képzésben résztvevő vizsgára bocsátását nem tagadja meg, vagy pedig a fizetési késedelem a vizsgát követően áll be, Felnőttképző a képzési díjra, valamint a késedelmi kamatra a 16.b) pont rendelkezései szerint jogosult, továbbá jogosult a tanúsítvány kiadását a teljes tartozás (tőke és járulékai) kiegyenlítéséig megtagadni.
- Amennyiben nem a Képzésben résztvevő a képzés költségviselője akkor a képzési díj és járulékai a Képzésben résztvevőtől nem követelhetők.
- A Képzésben résztvevő tudomásul veszi, hogy amennyiben a képzés Költségviselője és a Felnőttképző között a képzési díj megfizetése vonatkozásában létrejött szerződéses megállapodást a képzés Költségviselője késedelmesen teljesíti vagy nem teljesíti, a Felnőttképző – az ügy konkrét körülményeitől függően – jogosult:
- a) a Képzésben résztvevő beiskolázását megtagadni és a képzési szerződéstől elállni;
- b) a képzési szerződést azonnali hatállyal felmondani, és a Képzésben résztvevőt a képzésből kizárni;
- c) a Képzésben résztvevő vizsgára bocsátását, valamint az igazolások kiadását a teljes tartozás (tőke és járulékai) Költségviselő által történő kiegyenlítéséig megtagadni;
- d) a képzési igazolás kiadását a teljes tartozás (tőke és járulékai) Költségviselő által történő kiegyenlítéséig megtagadni,
D) A szerződés teljesítésére vonatkozó egyéb rendelkezések
- Felnőttképző a szerződés teljesítéséhez jogosult alvállalkozót, illetve teljesítési segédet igénybe venni.
- Felnőttképző biztosítja, hogy a képzés teljes időtartama alatt rendelkezik az illetékes hatóság által kiadott felnőttképzési nyilvántartási számmal, valamint a Felnőttképzési szerződésben megjelölt képzés folytatására vonatkozó egyéb engedéllyel és más hatóság engedélye alapján folytatható engedéllyel.
- Szerződő Felek a szerződésből eredő jogaikat és kötelezettségeiket kötelesek jóhiszeműen, a másik fél és harmadik személyek érdekeinek sérelme nélkül gyakorolni. A Képzésben résztvevő a köteles a Felnőttképző, valamint harmadik személyek szerzői jogait tiszteletben tartani, a rendelkezésére bocsátott, szerzői jogi védelem alá eső tankönyveket, jegyzeteket, egyéb dokumentumokat ezen jogok sérelme nélkül használni. A tankönyvek, jegyzetek jogosulatlan másolása, sokszorosítása, terjesztése vagy a Felnőttképző, illetve harmadik személyek szerzői jogainak más módon való megsértése esetén a Felnőttképző jogosult a képzési szerződést azonnali hatállyal felmondani és a Képzésben részt vevővel szemben a jogsértő magatartásából eredő kárát érvényesíteni.
- A Képzésben résztvevő köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amely arra irányul, hogy a Felnőttképzőnél, a Felnőttképző alvállalkozójánál, teljesítési segédjénél foglalkoztatott személyek, továbbá harmadik személyek által foglalkoztatott, Képzésben részt vevő személyek a fennálló munkaviszonyukat vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyukat megszüntessék (munkaerőcsábítás tilalma).
- Felnőttképző a vizsga tisztaságának megőrzése érdekében, a vizsgaszervezővel együttműködve megtesz minden, ennek biztosításához szükséges intézkedést. A Képzésben résztvevő vállalja, hogy tartózkodik minden olyan magatartástól, amely
- a vizsga objektivitását, szakmaiságát és tisztaságát veszélyeztetheti, így a vizsga során különösen tartózkodik a vizsgaszabályzat által meg nem engedett eszközök használatától, a vizsgabizottság tagjainak, a vizsgabizottságot segítő szakértőknek vagy a Felnőttképző munkatársainak meg nem engedett befolyásolásától.
E) Felelősség
- A Felnőttképző a szükséges képzési engedélyek hiányából eredő károkért, valamint a tevékenysége folytatásának megtiltásával összefüggésben, a Képzésben résztvevőt ért károkért, a Ptk. szerinti kártérítési felelősséggel tartozik legfeljebb a tanfolyami díjjal megegyező mértékig.
- A Képzésben résztvevő jogosult a képzési szerződést a Felnőttképző súlyos szerződésszegése esetén azonnali hatállyal felmondani. Súlyos szerződésszegésnek minősül különösen, ha a Felnőttképző
- – a képzés foglalkozásait saját hibájából nem tartja meg, és az elmaradt foglalkozásokat írásbeli felszólítás ellenére, ésszerű időn belül nem pótolja;
- – a képzési programtól a Képzésben résztvevő hozzájárulása nélkül jelentős mértékben eltér.
- Amennyiben a képzés a Felnőttképzőnek felróható okból hiúsul meg, a Felnőttképző a már megfizetett képzési díjat a Képzésben résztvevőnek a képzés meghiúsulásától számított 30 napon belül köteles visszafizeti.
F) Együttműködés, panaszkezelés
- A Felnőttképző szerződésszegő magatartásával vagy mulasztásával szemben a Képzésben résztvevő, illetve a Költségviselő jogosult panaszt tenni, illetve jogorvoslattal élni. Észrevételeiket, panaszaikat telefonon, e-mailen vagy a Felnőttképző ügyfélszolgálatán személyesen az alábbi elérhetőségeken jelezheti: